Co je to? Je to rychlejší než ty, vždycky tě to dohoní a přece to nemá nožičky...

16.07.2018

...PROBLÉMY

Tak to prostě je. I když se jim snažíš jakkoliv vyhnout, nebo před nimi utéct, vždycky tě dostihnou. V horším případě se za tebou vlečou, stresují tě, odvádí tvoji pozornost a berou ti sebevědomí. 

Proč sebevědomí? Protože pokud se nedokážeš svým problémům postavit čelem, je to jako bys o sobě říkal: Nemám na to, mám strach, jsem slaboch. A to nikomu na sebedůvěře nepřidá.

Kdo uteče, nevyhraje.

Nevýhoda problémů je, že přibývají. Takže ačkoliv jsme na ty, které si s sebou neseme z minulosti, už pozapomněli, oni nezmizely a číhají na nás. Jen se transformovaly do jiných podob a přináší další potíže.

Takže pokud máš pocit, že přešlapuješ na jednom místě nebo jsi smolař, protože se ti do života vrací ty stejné nepříjemné situace či typy lidí, pleteš se. Znamená to, že nemáš někoho nebo něco vyřešené. Zacyklil se. A budeš na to narážet tak dlouho, dokud nepřijdeš na to, co jsi nevyřešil a dokud to nepřekonáš.

Nikdo netvrdí, že je to snadné.

Ačkoliv se to nezdá, vyřešit svoje problémy a jít dál ve výsledku stojí daleko méně energie a úsilí než se jim vyhýbat nebo před někým / něčím utíkat. Stejně tě dostihnou. Je efektivnější s nimi skoncovat hned.

Jednoduché to ale není. Proto přeji hodně odvahy vyřešit si svoje problémy a posunout se v životě dál za novými smysluplnými výzvami. 

Strávit život s hlavou v písku přece nikoho ještě nikam neposunulo. Maximálně tak o krok zpět.