Jak zaujmout u pohovoru

15.05.2019

V jednom z minulých příspěvků jsme řešili, co dělat, když se nám personalista neozve. Pokud se ozve, tak dalším krokem bývá pozvání na pohovor. Jak se na něj připravit? A jak na něm zaujmout? 

Nezáleží jen na tom, jak máte vyšperkovaný životopis. 

Personalisty musíte zaujmout i jinak. Proto je důležité si při osobním setkání dát pozor na několik věcí a úspěch se musí dostavit! 

Jistě to znáte. Snažíte se, seč vám síly stačí, abyste se co nejvíce zalíbili. Občas se to však ale umí vymknout z rukou a dostaví se pořádný trapas či křečovité úsměvy. 

Jak se tomuto vyhnout? Buďte sami sebou! 

Personalisté si na pohovory zvou spoustu lidí. Na jednu pozici se může přihlásit klidně sto zájemců a někteří pak mohou splývat. Musíte je tedy nějak zaujmout, abyste se jim líbili a pozvali vás do dalších kol. Co s tím? Buďte originální! Zkuste při pohovoru vytasit nějakou vtipnou (vhodně cílenou) historku. Personalistům tak utkvíte v paměti a máte větší šanci, že postoupíte dál.

Z 60 % rozhoduje u pohovoru vaše osobnost - personalisté se snaží sehnat chybějící kolečko do týmu. Arogantního "všudejsembylavšechnoznám" do týmu určitě nikdo nechce. Budete-li arogantní, namyšlení a důležití - odejdete s prázdnou.

Pamatujte, že životopis je jen vaše vstupenka na osobní pohovor, kde se pak můžete předvést i v jiném světle. 

Při osobním setkání jsou důležité vaše kvality a zkušenosti. Proč si myslíte, že by měli vzít právě vás, co firmě přinesete a co umíte? Předveďte se!

Oční kontakt a přikyvovat! Oční kontakt a přikyvovat! Oční kontakt a přikyvovat!

První dojem je polovina úspěchu. Tudíž záleží na tom, jak u pohovoru vypadáte. Dejte si proto záležet na tom, jak působí váš zevnějšek. Důležité je jak oblečení, tak i vlasy nebo pleť. Buďte upravení a čistí a měli byste přiměřeně vonět .

Držíme vám palce!